928 võsareporteris

Porschede teemalised pildid/videod
Kasutaja avatar
wirx
Postitusi: 237
Liitunud: 11 Juun 2006 11:42
Asukoht: Tallinn

Re: 928 võsareporteris

Postitus Postitas wirx » 22 Apr 2008 16:32

vot ja selliste vaidluste ära jäämiseks ongi meil olemas liikluskorraldus vms asutus, kes peaks hoolitsema, et inimene autoroolis ei pea iga ristmiku peal mõtlema, et kas see on nüüd võrdõiguslik, on siin parema käe reegel, äkki ma ei märganud annateed/peatee märki jne jne...
http://www.laptopid.ee" onclick="window.open(this.href);return false; - Porsche omanikule vähemalt -5% sülearvuti odavamalt

Pets
Postitusi: 537
Liitunud: 19 Sept 2005 10:00
Asukoht: Tallinn

Re: 928 võsareporteris

Postitus Postitas Pets » 22 Apr 2008 18:03

wirx kirjutas:vot ja selliste vaidluste ära jäämiseks ongi meil olemas liikluskorraldus vms asutus, kes peaks hoolitsema, et inimene autoroolis ei pea iga ristmiku peal mõtlema, et kas see on nüüd võrdõiguslik, on siin parema käe reegel, äkki ma ei märganud annateed/peatee märki jne jne...
Ai jee, seda nad korraldavad jah. Meil Kristiines korjati kõik väiksemate tänavate peateemärgid alles hiljuti ära. Need olid siin olnud juba vähemalt pool sajandit. Nüüd üks loll tegi kõik paremakäeristmikeks. Loomulikult rahvas sõidab nii, et mitte autosid ära lõhkuda. Kui enne oli peatee, siis ka nüüd antakse täiega, mõtlemata, et kõrvalt tulijal eesõigus. Kõrvalteelt tulija aga vaatab, kas endist peateed mööda sõitja kavatseb pidurdada või mitte, tavaliselt mitte.
Niipalju siis sellest, kuidas Tallinnas liiklust juhisõbralikumaks tehakse.
911 ja mälestus 928-st

Kasutaja avatar
MartinL
Postitusi: 247
Liitunud: 09 Mai 2007 16:15

Re: 928 võsareporteris

Postitus Postitas MartinL » 22 Apr 2008 18:19

Reguleerimata ristmik ehk siis ilma märkideta ja parema käe reegliga pidi piirama liikumiskiirust väiksematel tänavatel. Ise-enesest suhteliselt loogiline ju , võtad hoo maha , vajadusel jääd seisma ja vaatad , et kedagi ei tuleks. Ja nii igal ristmikul.
Hetkel ainult hunnik Porsche mudeleid :(

Kasutaja avatar
jeff01
Administraator
Postitusi: 1213
Liitunud: 12 Sept 2005 21:26
Asukoht: Tartu

Re: 928 võsareporteris

Postitus Postitas jeff01 » 23 Apr 2008 13:34

Seega mina loll, et sõiduõpetajaga seal alati peatusin ja parema käe reegli järgi käitusin :|
Lubasid tegin muidugi 6a tagasi umbes.
Tegelikult muudab se praeguse olukorra seal ristmikul veel keerulisemaks kuna tegu on pinnatud kruusateega siis enamus inimesi, kes ei ole teedeehituses töödanud peavadki seda asfalteeks kuigi tegu on kruusateega ja asfaldist pole seal haisugi.
Ja kuidas määratakse sellise lause puhul: Kruusa- või pinnastee kattega lõik enne suubumist kattega teele ei muuda neid kattega teeks. ära see asfaldi jupi pikkus, millest alates võib seda ristuvat teed nimetada nüüd asfalteeks ja millistel juhtudel on ta kruusatee.

Kasutaja avatar
Ringo
Postitusi: 236
Liitunud: 13 Sept 2005 21:38
Asukoht: Tallinn

Re: 928 võsareporteris

Postitus Postitas Ringo » 23 Apr 2008 21:03

LOL
:lol: :lol: :lol:
JõuJaam auto24ring Service
andres@joujaam.ee
58 55 88 58

Kasutaja avatar
Allan
Postitusi: 285
Liitunud: 07 Sept 2006 13:49
Asukoht: Tallinn

Re: 928 võsareporteris

Postitus Postitas Allan » 25 Apr 2008 09:48

Just eile Tartu Rimi parklas huviga jälgisin, kas seal parema käe reeglit tuntakse. Suhe oli ca 30 (jah) : 70 (ei). ARKi eksmit tehes oli see mul ainuke viga, ei andnud parklas paremal käel olevale sõidukile teed ja selle tõttu sööbis see mulle korralikult mällu. Tunnistan, et olen vahel lamba karjaga koos jooksnud ja seda reeglit teine kord eiranud. Tundub, et peab korralikumaks hakkama, mine tea mida Võsa Pets järgmisena ettevõtab :lol:
Staatus: Porschetu
http://www.flickr.com/photos/allantahtla/" onclick="window.open(this.href);return false;

hellraiser
Postitusi: 818
Liitunud: 19 Sept 2005 16:48
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: 928 võsareporteris

Postitus Postitas hellraiser » 25 Apr 2008 10:20

Allan kirjutas:Tunnistan, et olen vahel lamba karjaga koos jooksnud ja seda reeglit teine kord eiranud. Tundub, et peab korralikumaks hakkama, mine tea mida Võsa Pets järgmisena ettevõtab :lol:
Ausalt öelda võib Võsa Pets seenele sõita oma jamaga. Kogu see saade on nii madalalaubaline, et sellepärast mingeid elukorralduslikke muudatusi tegema hakata oleks eriti lame. Parem tuleb liigelda korralikult sellepärast, et liiklus paremini sujuks ning kõik õhtuks elusalt ja tervelt koju jõuaks.
https://www.stuttcars.com/margus/
’08 Cayenne
Ex: ’83 944, ’86 951, ’01 911 Turbo

Kasutaja avatar
jeff01
Administraator
Postitusi: 1213
Liitunud: 12 Sept 2005 21:26
Asukoht: Tartu

Re: 928 võsareporteris

Postitus Postitas jeff01 » 25 Apr 2008 18:06

,et liiklus paremini sujuks tuleb
a) vähendada lambapeade hulka liikluses
b) anda liiklejaile võime ette näha võimalikke ulukordi (Suht võimatu suure hulga liiklejate jaoks)
c) Inimestele selgeks teha nende auto kiirendus / pidurdusvõime
d) Kõrvaldada liiklusest idioodid kes sõidavad niigi juba umbes ristmikule välja ja takistavad võibolla hoopis teises suunas sõitvate autode sõitu kui noil selleks õigus on.
d) Vähendada ka inimeste arvu kes põhjuseta pidurdavad ja ei kasuta ära lubatud sõidukiirust kui ka ilm on hea ja uued autod istumise all....Minupärast sõitku või linnas 30nega ja maanteel 50nega kui teistel on võimalus neist normaalselt mööduda ja sellist sõitu harastatakse esimeses reas.

jne jne.... Tegelikult ei suuda ma päevasel ajal linnas sõita kuna meil on ikka uskumatult palju uugusid tänavail ja ma suudan nende kõigi peale närvi minna. (Väldin tipptunde ja planeerin oma sõidud nii, et ei peaks linna läbima ajal, mil se võtab 3-4x rohkem aega kui normaalne oleks.)

Tegelikult pole Eesti liiklusel häda midagi kuna on ka hullemeid kohti (Kõik on suhteline)
Mõned ajad tagasi tutvusin põgusalt vahemeremaade liikluskultuuriga ja kui alguses oli plaan rentida auto, siis seda ma siiski ei julgenud teha, kuna odava autorendi teeb kalliks raha mida küsitakse kriimude eest, mis autot katnud juba aastaid :D Linnas, kus elab 20 milj inimest ja on pool miljontit taksot ei ole liikluseeskirju olemas. (Märke kohtab mõnes kohas aga neid ei tunta) Suurlinna avastades kohtasin vast viite valgusfoori millest 3 ei töödanud ja 2 mis töötasid ei reguleerinud liiklust kuidagi, kuna neid isegi ei vaadatud mitte. 500st tuhandest 300sajal tuhandel taksojuhil pole ei taksoveo- ega juhtimisõigust. Kõik manöövrid, kellelegi külje alla jõudmised jne tähistatakse helisignaaliga (Samamoodi antakse teed ületavatele jalakäijatele endast märku, kutsutakse taksoga sõitma jne) Proovisin leida sekundit, mil pole kusagilt helisignaali kuulda aga sellist aega päeval pole :| kaamel kolmandas või neljandas reas pole mingi probleem, kuna sellest ei tehta välja ka vastassuunas mitte. (Sama lugu siklite, mopeedide ja riksadega)

Kasutaja avatar
s2si
Postitusi: 137
Liitunud: 04 Mai 2007 18:17

Re: 928 võsareporteris

Postitus Postitas s2si » 25 Apr 2008 22:17

sõitsin ise ka tolles parklas täna, järgisin siis parema käe reeglit ja mind vaadai nagu lollakat, et miks ma läbi lasen inimesi :lol:
'83 Porsche 924

Vasta