Politsei ja Porsched

Mitte nüüd päris ila aga kõik see, mis mujale ei sobi.
Kasutaja avatar
s2si
Postitusi: 137
Liitunud: 04 Mai 2007 18:17

Re: Politsei ja Porsched

Postitus Postitas s2si » 22 Jaan 2008 12:58

Raceboy kirjutas:Täna sain oma otsuse kätte. 21. dets peeti kinni kuna sõitvat liiga aeglaselt. Raplas, oma vanemate maja lähedal. Kiirus oli u 70 km/h (oli paar karpi õhukest saetud dolomiiti autos). Dokumendid kontrollitud ja aeglaselt sõitmise põhjus selgitatud, ütles mees, et seiska mootor ja pihta see hakkas. Avage pagasiruum jne. Puudus ohukolmnurk ja kustuti oli kontrollimata (2 kuud aeg üle läinud). Kuna mees arvas et minu väike vihje hoiatusele tähendab seda, et ma polevat antud rikkumise ohtlikkusest aru saanud, ei nõustunud ma kiirmenetlusega (oleks teinud 2400 ilmselt), vaid lasin väärteoprotokolli koostada.
Lihtsalt närvi ajas, kuidas on vaja hakata nokkima, ja too konkreetne mees on Raplas kurikuulus selles suhtes (konstaable Alar Smirnov).
Täna sain otsuse kätte ja summaks 900.-, kindlasti vaidlustan selle, kuna leian, et sellise rikkumise eest on trahv ebaproportsionaalselt suur. Ei ole ma kunagi sellega varem patustanud ja viimased rikkumised jäävad viie aasta taha.
Mina sain Smirnovi käest kiirmenetlusega 360 tulekustuti, ohukolmnurga ja load kodus eest :P Ilma põhjuseta peab kinni ka ja ennast ei tutvusta. Veel kinni peab siis esitan kaebuse tema peale.
'83 Porsche 924

Kasutaja avatar
jeff01
Administraator
Postitusi: 1213
Liitunud: 12 Sept 2005 21:26
Asukoht: Tartu

Re: Politsei ja Porsched

Postitus Postitas jeff01 » 22 Jaan 2008 18:43

reimz kirjutas:
Ringo kirjutas:Mul dexteriga analoogne juhtum. Sõitsin Sõlest Kristiine keskuse poole ilusti külg ees :P. Ja siis jäin Kristiine Statoilis seisma. Järsku oli Härrade buss kõrval. Küsiti dokumente, pandi puhuma ning küsiti veidi kurjema häälega miks ma sellist sõidustiili harrastan. Seejärel kutsus välja, pidas väikse loengu ohlikust sõidustiilist ja rullnokklusest. See jättis kõik väga positiivse mulje ning mõjust tunduvalt paremini kui üleolev käitumine ja trahvi tegemine. :)
Mind hakkas praegu huvitama, et mida härra politseinik protokollile üldse kirjutanud oleks?
Kas on mingi paragrahv mis otseselt keelaks niimoodi sõita?
Meenus et lõuna Eesti pealekaebamisliini onu on mulle selle eest ka paar korda helistanud :) Et ta ei saa mul seda kuidagi keelata ja selle eest protokolli ei tehta kuna asfaltkatet se lumel driftimine otseselt ei lõhu aga kuna paar linnakodanikku on ennast ohustatuna tundnud siis peab ta mind sellest teavitama, oli väga viisakas ja tutvustas end kenasti. Summuti eest on samuti helistanud 2x ja panin silencerigi sisse aga ikka jäi kellelegi ette. Lubati patrullidele teada anda et mind esimesel võimalusel kordusülevaatusele saadetaks aga seda pole tehtud ja ka puuduvat kindlustuspoliisi ei küsitud kui mind Gtechiga mängimast tabati :wink: (Olin üsna kindel et poliis kehtis veel aga ajasin teise autoga segi ja sõitsin kuu ilma kindlustuseta :| )

Kasutaja avatar
Scirocco
Postitusi: 36
Liitunud: 29 Okt 2007 23:33
Asukoht: Tallinn, Rapla

Re: Politsei ja Porsched

Postitus Postitas Scirocco » 23 Jaan 2008 00:21

Tore teada, et Rapla kandi mehi ka siin on;)
87' 944 S

Kasutaja avatar
MartinL
Postitusi: 247
Liitunud: 09 Mai 2007 16:15

Re: Politsei ja Porsched

Postitus Postitas MartinL » 23 Jaan 2008 00:34

jeff01 kirjutas:
reimz kirjutas:
Ringo kirjutas:Mul dexteriga analoogne juhtum. Sõitsin Sõlest Kristiine keskuse poole ilusti külg ees :P. Ja siis jäin Kristiine Statoilis seisma. Järsku oli Härrade buss kõrval. Küsiti dokumente, pandi puhuma ning küsiti veidi kurjema häälega miks ma sellist sõidustiili harrastan. Seejärel kutsus välja, pidas väikse loengu ohlikust sõidustiilist ja rullnokklusest. See jättis kõik väga positiivse mulje ning mõjust tunduvalt paremini kui üleolev käitumine ja trahvi tegemine. :)
Mind hakkas praegu huvitama, et mida härra politseinik protokollile üldse kirjutanud oleks?
Kas on mingi paragrahv mis otseselt keelaks niimoodi sõita?
Meenus et lõuna Eesti pealekaebamisliini onu on mulle selle eest ka paar korda helistanud :) Et ta ei saa mul seda kuidagi keelata ja selle eest protokolli ei tehta kuna asfaltkatet se lumel driftimine otseselt ei lõhu aga kuna paar linnakodanikku on ennast ohustatuna tundnud siis peab ta mind sellest teavitama, oli väga viisakas ja tutvustas end kenasti. Summuti eest on samuti helistanud 2x ja panin silencerigi sisse aga ikka jäi kellelegi ette. Lubati patrullidele teada anda et mind esimesel võimalusel kordusülevaatusele saadetaks aga seda pole tehtud ja ka puuduvat kindlustuspoliisi ei küsitud kui mind Gtechiga mängimast tabati :wink: (Olin üsna kindel et poliis kehtis veel aga ajasin teise autoga segi ja sõitsin kuu ilma kindlustuseta :| )
Mis sunnib üldse külg ees sõitma?

Ok,ok ise olen ka korra tagasipöördel 360kraadi teinud aga see polnud ette kavatsetud.
Hetkel ainult hunnik Porsche mudeleid :(

Kasutaja avatar
Henri
Postitusi: 202
Liitunud: 29 Okt 2005 22:34
Asukoht: Kuressaare

Re: Politsei ja Porsched

Postitus Postitas Henri » 23 Jaan 2008 17:50

Kui liiklust pole ja on libe siis saab ikka külgees sõidetud :wink:
Kuigi peab piiri pidama ja mitte uljaks minema

Kasutaja avatar
jeff01
Administraator
Postitusi: 1213
Liitunud: 12 Sept 2005 21:26
Asukoht: Tartu

Re: Politsei ja Porsched

Postitus Postitas jeff01 » 23 Jaan 2008 19:30

Mis sunnib üldse külg ees sõitma?

Ok,ok ise olen ka korra tagasipöördel 360kraadi teinud aga see polnud ette kavatsetud.
Et oma autot tundma õppida ja kui peaks kogemata külg ette minema siis teaksin kuidas asi käitub....alati ei pruugi kogemata tulnud 360 õnnelikult lõppeda. Ei saa aru neist inimestest, kes seda ei proovi ja kui on oht et on libe siis ei julge proovimiseks isegi pidurdada mitte ja sõidetakse stabiilselt sajaga olenemata tee oludest või tõmmatakse lund nähes kiirus täitsa nulli.....no eks inimesi on erinevaid ja teisi ei taha kritiseerida, ise sõidan nii kuidas oskan ja niiviisi sõites pole lõhkunud ei oma auto velgi, rehve või plekke ega ka võõraid autosid.

Kasutaja avatar
rosco
Postitusi: 328
Liitunud: 16 Okt 2005 15:38
Asukoht: Tallinn, Männiku

Re: Politsei ja Porsched

Postitus Postitas rosco » 01 Dets 2008 21:56

Ainult positiivne kogemus. Peeti pärnus öösel kinni,uuriti lube ja puhuma pandi. Küsis,et miks mul udutuled põlevad,mõtles stange tulesi,mis koos klappidega põlesid. Ütlesin,et need ei ole udutuled. Vastuseks tuli :" aa,päevasõidu tuled w? okei,sobib. Head õhtut" :D

Teisel kogemusel olin ise süüdi,ei märganud paremale pööramisel,seda tegevust keelavat märki.
Sain kirjaliku hoiatuse ja kui mainiti,et üks esituli ei põle(mida ma ise ei teadnudki) siis umbes vabandati,et "pole hullu,et ei põle,teete korda kui saate" stiilis :D

Kasutaja avatar
siim
Postitusi: 446
Liitunud: 19 Sept 2005 11:30
Asukoht: Norrbotten/Viljandi

Re: Politsei ja Porsched

Postitus Postitas siim » 01 Dets 2008 22:52

Ei mäletanudki enam, et selline teema siin eksisteerib.
Omadest kogemustest olen kirjutanud oma auto teemaall.
Viimane sündmus oli oktoobris kunagi, kui peale keskööd sain Pärnu mnt.-l Järve selveri kandis uimerdava rekkatagant väljakiirendades 480.- trahvi. Ei teadnud kahjuks, et seal 50-ne piirang on :(
Protokolli läks kirja +20 ületamine.
928
996 C4

Kasutaja avatar
margus
Postitusi: 239
Liitunud: 14 Juun 2007 12:28
Asukoht: Tallinn

Re: Politsei ja Porsched

Postitus Postitas margus » 02 Dets 2008 18:35

Siiani on mul ka vedanud ainult positiivsete kogemustega. Kevadel Keila vahel kuskil kella kolme aja öösel kiirustasin päris korralikult inimtühjast linnas läbi. Enne väljasõitu teetööde tõttu venides tulid mingid tuled järgi ning vahetult enne linnaala lõpu silti peeti kinni. Uuriti, et kus ma siis hetkel asuda võiksin ning palju maksimaalne lubatud kiirus olla võiks. Küsisid kas rikkumis pole (1 oli), soovitasid hoo maha võtta ja mitte Eesti riiki sponsoreerida ning väitsid, et said 65km/h radarisse, kuid siis kadusin ma nii kiiresti neilt eest, et nad enam järgi ei jõudnudki :roll: Ei läinud vist isegi kirja mitte.

Teine oli vahetult enne talverehvide alla panemist mil siledadest slikkidest veel viimast võtsin ning libisedes ühelt tondi ringilt välja sõitsin. Soovitati gaasiga mitte nii palju mängida ja sooviti head teed :)
997.1 4S, 958d
Ex: 944 S2, 957d
https://www.stuttcars.com/u/110/

Vasta