Politsei ja Porsched

Mitte nüüd päris ila aga kõik see, mis mujale ei sobi.
Kasutaja avatar
Scirocco
Postitusi: 36
Liitunud: 29 Okt 2007 23:33
Asukoht: Tallinn, Rapla

Politsei ja Porsched

Postitus Postitas Scirocco » 21 Jaan 2008 14:13

Täna hommikul sain enda üsna pika ja seiklusterohke autojuhistaaži esimese trahvi. Oli rikkumine ja tunnistan seda täielikult. Samas jäi hingele kripeldama korrakaitsja käitumine antud olukorras. Nimelt seisin esimesena pikas järjekorras, mis ootas rongi möödumist viljandi maantee alguses. Tõkkepuu tõusis lõpuni üles ja hakkasin liikuma, niikui raudtee ületatud algas värvimuusika - ühevärviline ehk sinine. Mõtlesin siis, et mis seal ikka ja hakkasin kiirustavat operatiivmasinat mööda laskma. Hoidsin ilusti paremasse ritta ja siis algas kõrvalsõitvast nissanist seletamatu kätega vehkimine. Otsustasin, et ei hakka tähte närima ja peatun siis. "Tere juhiload ja autodokumendid ja operatiiv- või alarmsõiduki tõend palun..aa.. ja mina olen inspektor **** ****." Istusin äärmiselt ülbe suhtumisega politsisti masinasse ja algas protokolli kirjutamine. Vestlus arenes stiilis, et kus su jope nagis käib(ehk siis elukoht) ja kuidas oleks arvamus 6000 kroonisest aktsiate ostmisest. Küsisin siis seepeale, et kas rikkujat peatades ei peaks kasutama nii punast kui sinist vilkurit või aknast sauaga vehkima. Sellepeale küsiti uuesti aadressi. Olles selle esitanud käitusin ise ka veidi inetult ja puhkesin naerma, sest protokolli kirjutav politseinik küsis kaaslannalt, kas linna märkiva koha peale võib mustamäe kirjutada. Vestlus arenes üleüliselt suhteliselt teravalt, sest absoluutselt ei salli nn mendimentaliteeti. Austan politseinike täielikult, kuid ainult POLITSEINIKE. Nende autost väljudes kuulsin veel kommentaari, et kuradi ülbed rikkurid. Sain 1200 krooni trahvi ja olin enamvähem rahul, et rohkem ei väänatud. Juhtus nii, et sain täna seal tõkkepuu taga veel teist korda seista ja minu ees seisis umbes kuus autot, kes kõik sõitsid enne tulede kustumist sealt tõkkepuu alt läbi - Olgem tähelepanelikud, ise polnud ammu sellisele rikkumisele mõelnud ja sealt ka antud ebameeldiv hommikupoolik.

Teema pealkirja kirjutades, mõtlesin suhteliselt värske Porsche omanikuna just viimasele lausele , mis mulle politseiautost kaasa läkitati ja ka eelnevatele kokkupuudetele politseiga - No ei ole mina enne niisugust suhtumist näinud. On kellelgi äkki samuti mulje jäänud, et automargi tõttu saadakse vähe erilisemat suhtumist?

Jaanus
87' 944 S

Kasutaja avatar
Allan
Postitusi: 285
Liitunud: 07 Sept 2006 13:49
Asukoht: Tallinn

Re: Politsei ja Porsched

Postitus Postitas Allan » 21 Jaan 2008 14:31

Vaevalt, et nüüd Porsche omamine siin mingit rolli mängis. Suhtumine on ikkagi inimeses kinni. On ka Porschega sõites kinni peetud ja politseinikud olid noored, kuid äärmiselt korrektsed ning neile polnud võim pähe hakanud. Tol hetkel oli mul just summuti ka alt ära kukkunud :lol: Ning ainsa vabandusena sain tuua Tartu teedeolukorda, millest totaalselt aru saadi.
Viimati muutis Allan, 21 Jaan 2008 18:22, muudetud 1 kord kokku.
Staatus: Porschetu
http://www.flickr.com/photos/allantahtla/" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
reimz
Postitusi: 121
Liitunud: 10 Jaan 2007 14:57
Asukoht: Tallinn

Re: Politsei ja Porsched

Postitus Postitas reimz » 21 Jaan 2008 14:33

Ei ole mina midagi sellist täheldanud. Võibolla mul on siis vedanud ja kokku puutunud ainult normaalsete politseinikega. Vähemalt siiamaani (ptui ptui ptui).
Ühel suveööl peeti väljaspool Tallinnat kinni. Oli kiirus veidi suurem lubatust ja polnud vahtralehte. Pandi puhuma, olin kaine, ütlesid, et autol on midagi puudu. Tunnistasin viga ja küsisin luba vahtralehtede peale panekuks. Sain selle ja härre politseinik soovis head teed.



Politseinikega veel huvitavaid juhtumisi olnud. Näiteks Rabaroki lõppedes otsisin üles politseibussi ja soovisin et mind puhuma pandaks. Lihtsalt selleks, et veenduda kas võin juba sõita (olin õhtu jooksul mõne õlle joonud). Politsei suhtumine oli ebanormaalne. "Siis puhud kui kinni peetakse". Puhusin õhtu jooksul 4 korda (alguses polnud päris 0), ja iga kord pidin tükk aega neile pinda käima enne kui puhuda lubasid.
Nii palju räägitakse liiklusohutusest ja liikluskultuuri parandamisest aga miks siis politseid sellele kaasa ei aita? Et kui ei tea, kas oled täiesti kaine või ei, tuleb rooli istuda ja oodata kuni mõni sinikuub kinni peab ja puhuma paneb? Selline mulje jäi küll sel hetkel.
what would the world be like if everything had to be practical

Kasutaja avatar
Henri
Postitusi: 202
Liitunud: 29 Okt 2005 22:34
Asukoht: Kuressaare

Re: Politsei ja Porsched

Postitus Postitas Henri » 21 Jaan 2008 15:23

Ehh mul oli ka mingi loll juhus paar nädalat tagasi.
Sõitsin linnas mingi 55km/h aga ristmikelt kiirendasin. Lõpuks poe ees sõideti körvale ja küsiti dokumente.
Et ma olevat kihutanud aga radarile polevat nad saanud ja seepärast polnud ka tõendeid.

Sama õhtu öösel sai seltskonnaga tanklasse mindud näksimist ostma. Poest tagasi tulles ja autosse istudes märkasin politseiautot
mis muidugi minu körvale seisma jäi jälle. Ilma igasuguse põhjuseta tuli sama ment kellega enne poe ees rääkisin minujuurde ja vahtis lolli näoga otsa, ma siis
naeratasin ja olime mingi 6sek mölemad vait. Ja ment äkki nähvas kidakeelne oled vä?? Ma olin suht üllatunud kui aus olla.
Ütlesin siis no tervist, ment vastu No tervist jah! Siis hakkas autojuurde tagasi minema ja räuskas, et pane omale rihm ka peale! Sõidan alati rihmaga.
Muidugi jälitasid nad ka mind tanklast lahkudes mõnda aega. Täiesti absurd, politsei maine langes minusilmis küll kohutavalt
87' 944

hellraiser
Postitusi: 818
Liitunud: 19 Sept 2005 16:48
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Politsei ja Porsched

Postitus Postitas hellraiser » 21 Jaan 2008 15:31

Endal Porsche roolis olles pole probleeme olnud, s.t. kui olen rikkunud, olen ka asja ees saanud ja mingit auto vahet pole küll tehtud.
Esimese trahvi sain küll aga suhteliselt sarnasel moel kui teema algataja. Liikusin siis Ford Escordiga ning olin umbes paar kuud alles lubasid evinud kui sain rikkumisega hakkama, sõitisin ülekäiguraja ees seisma jäänud politsei kõrvalt mööda.

Olin täiesti nõus, et ise olin süüdi ning jäin seisma kui kästi jne, kuid politseiautosse istudes hakati nöökima mu perekonnanime kallal. Siis ajas ikka kopsu üle maksa, aga noh, mida sa ikka sellises olukorras väga teha oskad. Pärast seda on mul politseiga olnud küll vaid positiivsed kogemused.
https://www.stuttcars.com/margus/
’08 Cayenne
Ex: ’83 944, ’86 951, ’01 911 Turbo

Kasutaja avatar
arx
Postitusi: 226
Liitunud: 25 Sept 2005 20:23
Asukoht: Tallinn

Re: Politsei ja Porsched

Postitus Postitas arx » 21 Jaan 2008 16:37

Jaanus ära võta isiklikult - mul jäi selline tunne et täna juhtus neil lihtsalt reidi päev olema kus nad PIDID trahve määrma, ükstaspuha siis mislaadi väike/igapäevane/tavaline/süütu jms rikkumine ka ei oleks. Seda kõikke liikluskultuuri tõstmise huvides. :evil:

Kasutaja avatar
MartinL
Postitusi: 247
Liitunud: 09 Mai 2007 16:15

Re: Politsei ja Porsched

Postitus Postitas MartinL » 21 Jaan 2008 17:37

Omalgi olnud üks kokkupuude politseinikega. Sõitsin mööda Pärnu maanteed ja kuskil kivimäe kandis on 40 ala. Minu ees sõitis miski universaalkerega Volvo. Mingi hetk hakkas volvojuht tegema parempööret ja seda muidugi keset teed. Vaatasin , et mis siis ikka , lähen vasakult mööda. Paarsada meetrit eespool oli näha tulemas ka vastutulev auto. Kuna möödasõit on vaja teostada kiirelt ja ohutult , vajutasin teisega gaasi põhja ning mootor käis korraks praktiliselt piirajasse . Ja just see hetk märkasin teisel pool teed lilleputka taga politseinike. Õnneks mõõtsid nad linnatulijate kiirust. Automaatselt vajutasin muidugi pidurit. Õnneks pääsesin vaid sõrme vibutusega ja mõningad kilomeetrid töristasin isega veidi alla lubatu.
Jah , eks aeg-ajalt ikka tule selliseid gaasi põhja vajutamisi ette . Ega see küll ilus pole , aga enne vist ei lõppe ka , kui esimene laks käes.
Samas pole politseinikutele mu auto veel kordagi huvi pakkunud. Isegi nädalavahetuste öödel üksiku autona. 8)

Martin - räme rullnokk
Hetkel ainult hunnik Porsche mudeleid :(

Kasutaja avatar
reimz
Postitusi: 121
Liitunud: 10 Jaan 2007 14:57
Asukoht: Tallinn

Re: Politsei ja Porsched

Postitus Postitas reimz » 21 Jaan 2008 18:27

MartinL kirjutas:Omalgi olnud üks kokkupuude politseinikega. Sõitsin mööda Pärnu maanteed ja kuskil kivimäe kandis on 40 ala. Minu ees sõitis miski universaalkerega Volvo. Mingi hetk hakkas volvojuht tegema parempööret ja seda muidugi keset teed. Vaatasin , et mis siis ikka , lähen vasakult mööda. Paarsada meetrit eespool oli näha tulemas ka vastutulev auto. Kuna möödasõit on vaja teostada kiirelt ja ohutult , vajutasin teisega gaasi põhja ning mootor käis korraks praktiliselt piirajasse . Ja just see hetk märkasin teisel pool teed lilleputka taga politseinike. Õnneks mõõtsid nad linnatulijate kiirust. Automaatselt vajutasin muidugi pidurit. Õnneks pääsesin vaid sõrme vibutusega ja mõningad kilomeetrid töristasin isega veidi alla lubatu.
Jah , eks aeg-ajalt ikka tule selliseid gaasi põhja vajutamisi ette . Ega see küll ilus pole , aga enne vist ei lõppe ka , kui esimene laks käes.
Samas pole politseinikutele mu auto veel kordagi huvi pakkunud. Isegi nädalavahetuste öödel üksiku autona. 8)

Martin - räme rullnokk

Sinu jutuga tuli mul meelde suhteliselt mitu sarnast olukorda. Olen sõitnud kellegi taga ja plaanind siis möödasõitu teha, et aga vastutulev auto on veidi liiga lähedal, et minimaalse kiirendamisega mööda sõita, tuleks gaas põhja vajutada. Õnneks olen otsustanud mitte möödasõidule minna. Ja 100-200m pärast on politsei põõsas kiirust mõõtmas. Ja sellist asja on juhtunud mingi 3-4 korda.
Vedanud need korrad. Loodan, et õnn mind maha ei jäta. :)
what would the world be like if everything had to be practical

Kasutaja avatar
Scirocco
Postitusi: 36
Liitunud: 29 Okt 2007 23:33
Asukoht: Tallinn, Rapla

Re: Politsei ja Porsched

Postitus Postitas Scirocco » 21 Jaan 2008 19:45

Heh ega minagi sellesmõttes kurta ei saa, et sõidetud erinevatel aegadel väga erinevate autodega ja kerge jalaga pole kunagi olnud, kuid siiani on uskumatul kombel õnneks läinud. Täna siis lihtsalt juhtus see, mis juhtuma pidi :lol: (tuleb muidugi mainida, et enne maksaks reaalse rikkumise eest)
87' 944 S

Kasutaja avatar
jeff01
Administraator
Postitusi: 1213
Liitunud: 12 Sept 2005 21:26
Asukoht: Tartu

Re: Politsei ja Porsched

Postitus Postitas jeff01 » 21 Jaan 2008 21:33

Mind on nad hästi kohelnud...isegi öeldud et: "Saan aru et kiire ilus sportauto aga vali paremini kohta kus kihutada" ja 60km/h ületamise korral nad lihtsalt pidid mu kinni pidama :)
reaalselt 10 üle lastes ei peetud igatahes kinni. Narrimise mõttes keerasin ükskord ka enne puhumiskorra minuni jõudmist otsa ringi umbes kümnekonna politsei läheduses ja nähes neil käes vaid alkomeetreid ei hoidnud ka kiirendusega tagasi, aga jah vaatasid vaid nõutult järele :shock: Ei heida nende tööle midagi ette, kuigi ühe odava porsche raha olen neile nooruse lollustega ära kinkinud....viimane aasta puhas poiss...ei tea kas hakkab müts sirgu minema vms.

Kasutaja avatar
dexter
Postitusi: 207
Liitunud: 06 Juul 2006 18:41
Asukoht: tartu

Re: Politsei ja Porsched

Postitus Postitas dexter » 21 Jaan 2008 23:30

endalgi siin detsembri kuus väike kogemus porschega, oli just esimene külm ja asfaldid olid küllaltki jääs. sõitsin siis ristmikule välja suht vaikselt ja keerasin vasakule, oli liiga madal käik sees ja viskas tagumiku minema....no ega midagi laperdas seal korra kaks ja sain sirgeks tagasi. aga just peale seda risti oli politsei reidi korraldamas, üks härrastets hüppas kohe keset teed ja suunas mind tee äärde. Ega midagi tuli kenasti ligi küsis dokumente ja läks neid kontrollima, siis tuli teine inspektor ja lasi mul puhkuda. kõik oli korras, tuli esimene Hr politseinik tagasi andsi dokumendid ja küsis et mix siis sellise sõidustiili valisin. vastasin, et esimesed libedad, pole veel harjunud et nii libe võiks olla...Politseinik seepeale muigas ja ütles et mine ja tuleta endale talverõõme meelde, aga ära seda linnas tee.... Minuarust vägagi viisakas ja arusaav käitumine. siiani pole politseiga probleeme olnud ja minuarust teevad nad üsna head tööd meil, arvestades veel nende töötingimusi. Muidugi olen oma tööga seoses kuulnud ka igasuguseid juhtumeid, kuid isiklikult kogemused puuduvad seega neist ei hakka rääkima ;)
66--->hea aasta, aga aeglane...veel ;)

Kasutaja avatar
Ringo
Postitusi: 236
Liitunud: 13 Sept 2005 21:38
Asukoht: Tallinn

Re: Politsei ja Porsched

Postitus Postitas Ringo » 22 Jaan 2008 01:01

Mul dexteriga analoogne juhtum. Sõitsin Sõlest Kristiine keskuse poole ilusti külg ees :P. Ja siis jäin Kristiine Statoilis seisma. Järsku oli Härrade buss kõrval. Küsiti dokumente, pandi puhuma ning küsiti veidi kurjema häälega miks ma sellist sõidustiili harrastan. Seejärel kutsus välja, pidas väikse loengu ohlikust sõidustiilist ja rullnokklusest. See jättis kõik väga positiivse mulje ning mõjust tunduvalt paremini kui üleolev käitumine ja trahvi tegemine. :)
JõuJaam auto24ring Service
andres@joujaam.ee
58 55 88 58

Kasutaja avatar
reimz
Postitusi: 121
Liitunud: 10 Jaan 2007 14:57
Asukoht: Tallinn

Re: Politsei ja Porsched

Postitus Postitas reimz » 22 Jaan 2008 01:08

Ringo kirjutas:Mul dexteriga analoogne juhtum. Sõitsin Sõlest Kristiine keskuse poole ilusti külg ees :P. Ja siis jäin Kristiine Statoilis seisma. Järsku oli Härrade buss kõrval. Küsiti dokumente, pandi puhuma ning küsiti veidi kurjema häälega miks ma sellist sõidustiili harrastan. Seejärel kutsus välja, pidas väikse loengu ohlikust sõidustiilist ja rullnokklusest. See jättis kõik väga positiivse mulje ning mõjust tunduvalt paremini kui üleolev käitumine ja trahvi tegemine. :)
Mind hakkas praegu huvitama, et mida härra politseinik protokollile üldse kirjutanud oleks?
Kas on mingi paragrahv mis otseselt keelaks niimoodi sõita?
what would the world be like if everything had to be practical

Kasutaja avatar
rosco
Postitusi: 328
Liitunud: 16 Okt 2005 15:38
Asukoht: Tallinn, Männiku

Re: Politsei ja Porsched

Postitus Postitas rosco » 22 Jaan 2008 01:17

Eks teiste liiklejate ohustamine või midagi sarnase alatooniga. Pole nagu silma jäänud nö. drifti vastast paragrahvi.

Kasutaja avatar
Raceboy
Moderaator
Postitusi: 1402
Liitunud: 14 Sept 2005 12:29
Asukoht: Tartu/Tln
Kontakt:

Re: Politsei ja Porsched

Postitus Postitas Raceboy » 22 Jaan 2008 11:59

Täna sain oma otsuse kätte. 21. dets peeti kinni kuna sõitvat liiga aeglaselt. Raplas, oma vanemate maja lähedal. Kiirus oli u 70 km/h (oli paar karpi õhukest saetud dolomiiti autos). Dokumendid kontrollitud ja aeglaselt sõitmise põhjus selgitatud, ütles mees, et seiska mootor ja pihta see hakkas. Avage pagasiruum jne. Puudus ohukolmnurk ja kustuti oli kontrollimata (2 kuud aeg üle läinud). Kuna mees arvas et minu väike vihje hoiatusele tähendab seda, et ma polevat antud rikkumise ohtlikkusest aru saanud, ei nõustunud ma kiirmenetlusega (oleks teinud 2400 ilmselt), vaid lasin väärteoprotokolli koostada.
Lihtsalt närvi ajas, kuidas on vaja hakata nokkima, ja too konkreetne mees on Raplas kurikuulus selles suhtes (konstaable Alar Smirnov).
Täna sain otsuse kätte ja summaks 900.-, kindlasti vaidlustan selle, kuna leian, et sellise rikkumise eest on trahv ebaproportsionaalselt suur. Ei ole ma kunagi sellega varem patustanud ja viimased rikkumised jäävad viie aasta taha.
'83 924 2.6 16v Turbo 570 hj
'67 911 hot-rod 2.4S
'78 924 Carrera GT projekt
'84 928 S
'90 944 S2 Cabriolet
'91 944 S2 [müüdud]
'82 924S/931 "Gulf" 2.0 Turbo [müüdud]
'84 924 2.0 "Turbo" [müüdud]

Vasta