944 tühikäigu probleemid

Porschede mootori- ja veermikuprobleemid.
Vasta
Kasutaja avatar
margus
Postitusi: 239
Liitunud: 14 Juun 2007 12:28
Asukoht: Tallinn

944 tühikäigu probleemid

Postitus Postitas margus » 07 Okt 2009 14:25

Vaatasin natuke foorumis ringi ja paistab, et päris paljudel on ühel või teisel momendil tühikäiguga probleeme olnud. Koondaks äkki siia teemasse kokku võimalikud probleemi allikad ning lahendused.

Minul S2'l on tühikäigus tunda sügavat "hingamist", pöörded kõiguvad, küll tahhoka järgi pea märkamatult kuid kõrva järgi kuuleb ära, et paari sekundiste intervallidega. Samuti kukuvad pöörded tihti liiga madalale, paaril kehvemal juhul on välja surnud. Eriti hästi annab tunda, kui gaasi eriti vähe anda, siis vajuvad pöörded 500 peale ning hing üpris kinni. Tühikäigu mootor on vahetatud, seal probleemi ei tohiks olla. Samuti käisin ära Truumu diagnostis, kus ka midagi kommenteerida ei osatud. Nov alguses teen suurema hoolduse, kui siis midagi välja tuleb, panen kirja.

Peale tühikäigu mootori vahetuse on probleeme lahendanud ka sisselaskesüsteemi puhastus. Miskit veel?
997.1 4S, 958d
Ex: 944 S2, 957d
https://www.stuttcars.com/u/110/

Kasutaja avatar
laur4
Postitusi: 635
Liitunud: 14 Sept 2005 09:54
Asukoht: Tallinn

Re: 944 tühikäigu probleemid

Postitus Postitas laur4 » 07 Okt 2009 15:41

Mul ka tühikäik ujub ja lahendust ei ole leidnud. Nii palju olen täheldanud, et peale pikemat seismist (eriti kevadeti, kui talvekorterist auto välja ajan) kõigub rohkem ja aktiivsemalt auto kasutamisel vähem. Sina sõidad igapäevaselt vist ja seega selles ei tohiks probleem olla.

Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida :). Kirjutasid, et käisid Truumu juures. Kuidas nad diagnostikat tegid? Kas said auto ajuga ühendust? Kui, siis kas kapotialuse diagnostikapistiku kaudu või otse ajust? Kui ise käisin, siis mul aju pistikust diagnostikaotsa kätte ei saadud ja kapotialust ei ole üldse. Seega kasutati sealset über-aparaati nagu testrit ja kontrolliti kõik jupid ühekaupa üle, kuid ikkagi mingeid vigu ei leitud.

Kasutaja avatar
margus
Postitusi: 239
Liitunud: 14 Juun 2007 12:28
Asukoht: Tallinn

Re: 944 tühikäigu probleemid

Postitus Postitas margus » 07 Okt 2009 16:00

laur4 kirjutas: Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida :). Kirjutasid, et käisid Truumu juures. Kuidas nad diagnostikat tegid? Kas said auto ajuga ühendust? Kui, siis kas kapotialuse diagnostikapistiku kaudu või otse ajust? Kui ise käisin, siis mul aju pistikust diagnostikaotsa kätte ei saadud ja kapotialust ei ole üldse. Seega kasutati sealset über-aparaati nagu testrit ja kontrolliti kõik jupid ühekaupa üle, kuid ikkagi mingeid vigu ei leitud.
Pistik oli vist kehvas seisus või oli sellega mingi muu probleem. Nad müttasid päev otsa ja lõpuks võtsid info otse ajust.
997.1 4S, 958d
Ex: 944 S2, 957d
https://www.stuttcars.com/u/110/

Kasutaja avatar
joonas
Postitusi: 993
Liitunud: 15 Veebr 2006 19:20
Asukoht: Tallinn

Re: 944 tühikäigu probleemid

Postitus Postitas joonas » 07 Okt 2009 16:45

S-il ja S2-el on automaatne pöörete korrigeerimine.

Mina pakuks, et kuskil on vaakumvoolikute leke. Kõige lihtsam testimiseks on tõmmata käepärasest kohast voolik korra lahti ja vaadata, kas läheb hullemaks. Kui ei lähe, siis viga on lekkes.

Lisaks võiksid kontrollida TPS lülitit. Juhend Clarki lehel. Võibolla TPS tühikäigu kontakt ei anna ühendust.

Kasutaja avatar
siim
Postitusi: 446
Liitunud: 19 Sept 2005 11:30
Asukoht: Norrbotten/Viljandi

Re: 944 tühikäigu probleemid

Postitus Postitas siim » 07 Okt 2009 22:29

Analoogsetest muredest (mitte-Porsche) ühel autol sain lahti throttle-body puhastamisega, mis oli tõsiselt tagi ja õli täis.
928
996 C4

Vasta