Käigukasti rike (Teine käik jääb sisse kinni)

Porschede mootori- ja veermikuprobleemid.
Vasta
Kasutaja avatar
jeff01
Administraator
Postitusi: 1213
Liitunud: 12 Sept 2005 21:26
Asukoht: Tartu

Käigukasti rike (Teine käik jääb sisse kinni)

Postitus Postitas jeff01 » 08 Dets 2012 20:19

Selline lugu, et 944ljal juhtub tagurpidi käiku sisse lülitades mõnikord selline asi, et teine käik jääb sisse kinni kui teda keegi sisse ei pane :D
Kuna mu eelmine 944 käitus samamoodi siis eeldan, et tegu on miski tüüpveaga :?:
Uurisin lülitusmehhanismi ja sain niipalju targemaks, et kulunud hoovastik seda põhjustada ei saa ja miski lülitushoova võlli vahelt välja või üle tulemine samuti mitte....Õigemini on R ja 2 käik erinevatel kahvli võllidel ja lülitusmehhanismis see viga pole

hellraiser
Postitusi: 818
Liitunud: 19 Sept 2005 16:48
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Käigukasti rike (Teine käik jääb sisse kinni)

Postitus Postitas hellraiser » 10 Dets 2012 09:43

See on tüüpviga jah. Ma küll täpsemalt ei tea, mis seda põhjustab (olen ära unustanud lihtsalt), aga minu arust oli see kasti sisemine probleem. Sa võid uurida seda põhjust näiteks Oliver Herne käest, tema mulle kunagi selle ära seletas (siis kui seesama sinu auto veel minu oma oli :) ).
https://www.stuttcars.com/margus/
’08 Cayenne
Ex: ’83 944, ’86 951, ’01 911 Turbo

Kasutaja avatar
laur4
Postitusi: 635
Liitunud: 14 Sept 2005 09:54
Asukoht: Tallinn

Re: Käigukasti rike (Teine käik jääb sisse kinni)

Postitus Postitas laur4 » 10 Dets 2012 18:05

Olen sellest siin kusagil varem kirjutanud ka. Enda auto kastil oli sama probleem. Põhjustajaks keskmise käigukahvli võlli sees käiv pisike pulk, mis minu omal oli puudu. See pulk takistab korraga kahe kahvli liikumist. Kontrollimiseks/uue paigaldamiseks tuleb kast maha võtta, difrikoda ja ülejäänud lahti keerata ning siis käigulülituskahvlid välja võtta. Ehk siis tükk tegemist.

Lahtisaamist rääkisin vist juba telefoniteel. Kasti kõrvalistujapoolse külje pealt kahe M6 poldiga kinnituv plaadike maha ning sealt kruvikeerajaga käik välja tõmmata.

Vasta