944 lakkas töötamast.....käivitub ~ viieks sekundiks

Elekter ja muud sõlmed, mis eelnevate teemade alla ei sobi.
Vasta
Kasutaja avatar
jeff01
Administraator
Postitusi: 1213
Liitunud: 12 Sept 2005 21:26
Asukoht: Tartu

944 lakkas töötamast.....käivitub ~ viieks sekundiks

Postitus Postitas jeff01 » 08 Sept 2012 16:11

Kuna selle teemaga võib asi veidi laiali valguda tegin oma mureteema autost eraldi.

Auto käis kenasti kuni tahtsin ARKsse passi järgi sõita.....10 meetrit ja väikse summutipauguga suri maha. Käivitatud, kütust lisatud, akut laetud ja jälle käivitatud sai korduvalt. Lõpuks leidsin vea (Jagaja rootor oli lahti sest seda hoidev kruvi oli eemaldunud) Maru rõõmsana keerasin selle kinni ja peale seda küll auto käivitub kuid vaid viieks sekundiks.

Asjad mida olen teinud või kontrollinud:
# bensiini on ja selle pealevalgumine välisele pumbale on vaba (puhastasin paagi sõela)
# Kütuserõhk on suremise ajal olemas (2 bari, vaakumi eemaldades 2,5bari)....ühel teisel töötaval autol oli vastavalt siis 2,2 / 2,7 ja autodata järgi peaks olema 2,3/2,7
# Värsked Küünlad, juhtmed, jagaja kaas ja rootor (küünlad päris uued, teised vast 200km sõitnud)
# Vahetatud töötava auto kõrval õhulugejat
# Vahetatud töötava autoga aju
# Vahetatud kõikvõimalikke tööks vajalikke releesid ning need üle joodetud
# aju pinoutis mõõdetud vajalikud plussid ja massid (Mitte ükski neist ei kao ära...st et süüdet miski välja ei keera)

Ja mootor sureb bensiini puudusesse.....pihustid lastakse aju poolt kinni....mitte paugust vaid neid avatakse kuidagi järjest vähem kuni koolemiseni :| ...st et mootor sureb 1-2 sekundit Niikaua kui mootor veel kuidagigi pöörleb on ka säde olemas.

Otsisin ja sain teada, et minu autol pole tehase alarmi, immot pole neil ühelgi tehasest. Ise paigaldatud alarmi olen eemaldanud, isepaigaldatud immo olen eemaldanud. Pihustitelt toide ei kao.

Mille peale võib aju pihustid kinni keerata? millegi järgi tal segu vist kontrollida pole sest lambda andurit minu autol pole olnudki...
Kas on võimalik, et vända või nukkvõlli kiil on katki ja nende vahel on väikene nihe tekkinud ning aju näeb seda käies? ....pöörded loetakse hoorattalt, nuka kohta justkui info aju jaoks puudub kuid näeb seda ehk kuidagi sädeme tekkimise järgi ? (nuka otsas vaid kõrgepinge jagaja)

Ajuks 2 realise boschi pistikuga 0261 200 006
Süütevõimendit pole, pooli juhtiv transs otse ajus.

EDIT: Pihustite takistused korras (Madalaoomised.....3,3)
2 pihustit külge jättes käib sama kaua

Kasutaja avatar
jeff01
Administraator
Postitusi: 1213
Liitunud: 12 Sept 2005 21:26
Asukoht: Tartu

Re: 944 lakkas töötamast.....käivitub ~ viieks sekundiks

Postitus Postitas jeff01 » 08 Sept 2012 20:36

83a auto siis sellise pinoutiga:

Pilt

Kasutaja avatar
joonas
Postitusi: 993
Liitunud: 15 Veebr 2006 19:20
Asukoht: Tallinn

Re: 944 lakkas töötamast.....käivitub ~ viieks sekundiks

Postitus Postitas joonas » 09 Sept 2012 00:39

See viis sekundit on päris põnev viga.

Võibolla tasuks kontrollida andureid http://www.clarks-garage.com/shop-manual/ign-02.htm

Ja õhuklapi antduri kontakte. Clarki lehel on ka selle kohta infot.

Süüde ei kao ära? Näiteks vigane süütelukk.

Kasutaja avatar
jeff01
Administraator
Postitusi: 1213
Liitunud: 12 Sept 2005 21:26
Asukoht: Tartu

Re: 944 lakkas töötamast.....käivitub ~ viieks sekundiks

Postitus Postitas jeff01 » 09 Sept 2012 08:11

niipalju kui ilma ostsilloskoobita saab olen andureid kontrollinud ja nende viga ei usu enam sest bensiin võetakse ära ( kui käimise ajal sisselaskesse miskit käivitusabi pihustada siis välja ei sure)
Ainus idee on hetkel jh õhulugeja väärtusi otse aju tagant lugeda kuigi need 5s käib väga hästi.
Süütelukuga on kah kõik korras peale immo likvideerimist....kakkusin kõik alarmi ja immo katkestused maha (3tk)

Kasutaja avatar
jeff01
Administraator
Postitusi: 1213
Liitunud: 12 Sept 2005 21:26
Asukoht: Tartu

Re: 944 lakkas töötamast.....käivitub ~ viieks sekundiks

Postitus Postitas jeff01 » 09 Sept 2012 18:36

AUTO KORRAS

aju oligi ikka katki, see et ta teise ajuga samapalju käis tulenes sellest, et too oli koodilt erinev ja lambda anduriga variant.
Ilmselt sai aju viga lahtise rootoriga käiates, kus pooli laeti rohkem kui sädelahendusi toimus ja miski tagasilöök seal pidi tekkima.
Autol on peal nüüd Peebult saadud minu vana 944lja aju (006 lõpuga) ja tunne on selline, et mu vana autot ei sõitnud keski loll mitte niisama puruks vaid see läks elundidoonoriks ja südant juhtiv aju on nüüd minu auto peal :D
Mida head ma siis korda sain selle remondiga seletan oma auto teemas....üsna pea :D

Vasta