Paar arvustust Porschede kohta

Porschede teemalised pildid/videod
Vasta
Kasutaja avatar
Higgins
Postitusi: 85
Liitunud: 07 Nov 2006 11:09
Asukoht: Tallinn

Paar arvustust Porschede kohta

Postitus Postitas Higgins » 10 Juul 2008 16:11

Jeremy Clarksonilt on vahepeal jälle paar toredat ülevaadet ilmunud:

GT2

Boxster RS 60 Spyder

Viimane neist on eriti muhe. Taas kord ei saa jätta ütlemata, et millal küll Eesti autoajakirjanikud seesuguse taseme saavutavad. Ja mitte ainult autode osas, vaid ka üleüldise kultuuritaseme poolest. Hetkel aktiivselt kirjutavatest meestest on ainsana ehk Vabamäe selline, kelle tekste piinlik lugeda ei ole.

HH

Kasutaja avatar
Higgins
Postitusi: 85
Liitunud: 07 Nov 2006 11:09
Asukoht: Tallinn

Re: Paar arvustust Porschede kohta

Postitus Postitas Higgins » 12 Dets 2008 03:21

Tea, kas keegi neid väljamaa keeles ilmuvaid artikleid, mis ma siia aeg-ajalt postitan, ülepea lugeda viitsib, aga jätkan sissetallatud rada. The Times'is ilmunud arvustus värskendatud Cayman S'i kohta: The pleasure principle.

Seekord siiski mitte Clarksoni sulest.

Kasutaja avatar
Raceboy
Moderaator
Postitusi: 1402
Liitunud: 14 Sept 2005 12:29
Asukoht: Tartu/Tln
Kontakt:

Re: Paar arvustust Porschede kohta

Postitus Postitas Raceboy » 12 Dets 2008 09:49

Mina olen need küll läbi lugenud, kuid Clarksoni Porsche-teemalisi seisukohti ma väga tõsiselt ei võtaks. Tema arvustused on lihtsalt hea ajaviide, mitte tõsiseltvõetav autoajakirjandus. Tõmbaks paralleeli plaadiarvustustega, kus kogu teema piirdub arvustaja subjektiivse arvamusega ning mingit mõõdetavust selles pole.
'83 924 2.6 16v Turbo 570 hj
'67 911 hot-rod 2.4S
'78 924 Carrera GT projekt
'84 928 S
'90 944 S2 Cabriolet
'91 944 S2 [müüdud]
'82 924S/931 "Gulf" 2.0 Turbo [müüdud]
'84 924 2.0 "Turbo" [müüdud]

Kasutaja avatar
Higgins
Postitusi: 85
Liitunud: 07 Nov 2006 11:09
Asukoht: Tallinn

Re: Paar arvustust Porschede kohta

Postitus Postitas Higgins » 17 Dets 2008 03:31

Tõsiasi, et JC ei ole just maailma paadunuim Porsche entusiast on tõenäoliselt juba truism. Pigem on teada vastupidine. Ning ajuti mulle tundub, et ta meelega keerab vindi oma antipaatia afišeerimisel kõvasti üle. Kuid kokkuvõttes ta ju üldjuhul tunnistab Porsche headust (mööndes siiski, et tal on isiklik probleem) või kohati suisa ülistab taevani. Aga siiski on teda huvitav lugeda, eriti just seetõttu, et ta kirjutab üldiselt "raamidest välja". Loomulikult on ta pigem humorist ja nii tulebki teda lugeda. Ja kui temalt oodatakse auto kohta arvamuse avaldamist, siis seda teeb ta vastuvaidlematult. Nii et võrdlus plaadiarvustusega samal ajal nii pädeb kui ei päde.

Ja kui siin samas foorumis, khmmm, räägitakse Porschest, kui "hingega autost" (millega ma muuseas täielikult nõustun), siis vaid numbritest ning mõõdetavusest rääkida oleks selliste autode kohta ju ülekohtune. Sama, kui hinnata konjaki headust pudeli kuju järgi või naisterahva headust sängis vaid tema rinnahoidja numbri põhjal. Või milline on ülepea "mõõdetav" autoartikkel? Või "mõõdetav" artikkel üldiselt? Aga neid võib võtta ka retooriliste küsimustena.

Kasutaja avatar
Raceboy
Moderaator
Postitusi: 1402
Liitunud: 14 Sept 2005 12:29
Asukoht: Tartu/Tln
Kontakt:

Re: Paar arvustust Porschede kohta

Postitus Postitas Raceboy » 17 Dets 2008 12:13

Autodel, eriti sportautodel, ongi kaks aspekti. Üks on "see miski", teine aga konkreetne ja numbriline, mille järgi hinnata auto võimekust. Minu silmis on auto headuse kujundajaks väga suures osas just need mõõdetavad omadused, kui autol on veel midagi lisaks (hing, nn "sense of occasion" vms), siis on see boonus. Aga ilmselt on see konkreetse inimese tõlgendamise asi, mida ta prioriteetseks peab ja rohkem esile tõstab.
Lihtsalt Clarksoni puhul on vahel imelik kuulata/lugeda, kuidas ta mõnda autot taevani kiidab või maha teeb selle toetuseks mingeid fakte esitamata. Seda enam, et olles nii mõnegi autoga samuti sõitnud ja/või neid testinud, julgen temaga mitte nõustuda. Ja sry, ma küll ei leia Ferraris niipalju head, kui Calrksoni jutust võiks arvata ("Ferrari is a God on Earth" jm mula).
'83 924 2.6 16v Turbo 570 hj
'67 911 hot-rod 2.4S
'78 924 Carrera GT projekt
'84 928 S
'90 944 S2 Cabriolet
'91 944 S2 [müüdud]
'82 924S/931 "Gulf" 2.0 Turbo [müüdud]
'84 924 2.0 "Turbo" [müüdud]

hellraiser
Postitusi: 818
Liitunud: 19 Sept 2005 16:48
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Paar arvustust Porschede kohta

Postitus Postitas hellraiser » 17 Dets 2008 13:22

Clarkson on lahmija ning sellepärast teda ongi naljakas kuulata. See, et ta Ferrarit fännab on lihtsalt tema personaalne traagika, kuid ei saa väita, et ta autodest ei teaks midagi. Top Gear tervikuna on, nagu mul sõber ütles, "naljasaade, kus vahepeal räägitakse autodest".
Kui see saade või Clarkson räägiks numbritest ning selle põhjal midagi iseoloomustaks, oleks tegemist tapva igavusega. Numbreid võib paberi peal lugeda ning teada küll, kuid reaalses elus ei mängi need lõpuks väga palju rolli, sest väga paljud autod võivad oma näitajate poolest olla nagu ühe puuga löödud, kuid nende ehitus, välimus, mugavus ja kes teab mis veel, teevadki temast selle, miks ta on hea.
https://www.stuttcars.com/margus/
’08 Cayenne
Ex: ’83 944, ’86 951, ’01 911 Turbo

Kasutaja avatar
Higgins
Postitusi: 85
Liitunud: 07 Nov 2006 11:09
Asukoht: Tallinn

Re: Paar arvustust Porschede kohta

Postitus Postitas Higgins » 18 Dets 2008 18:34

Eelpoolkirjutajaga 100% nõus. See et Clarksonile Ferrari meeldib, on tema isiklik eelistus. Samuti nagu seegi, et talle pigem Itaalia ja Briti autod meeldivad. Kes joob viina ja laidab õlut, kes joob viskit ja laidab veini, kes joob konjakit ja väidab, et viski on kanasöödast tehtud barbarite jook (olen seesugust väidet lugenud :) ). Samas ma pean tunnistama, et pahatihti tõepoolest jääb Saksa autodel sellest "millestki" puudu ning et Itaalia autodes on "kirge" rohkem. Kuigi IMO on Ferrari juba kaua aega "kire" aspektis keskmise Saksa auto tasemel (Porschest siis vist ikka tagapool) ja see itaalaste kirekeskus on nihkunud hoopis Pagani tehasesse (asutaja on muidugi ka argentiinlane hoopis).

Tulles aga tagasi esialgse teema juurde. Mis mulle Clarksoni artiklite puhul meeldib, on see, et need eristuvad laiatarbe autoarvustustest. Ooperist, maalikunstist või gastronoomiast võib samuti kirjutada vaid füüsiliselt mõõdetavatele aspektidele tuginedes. Aga kas näiteks Juri Lotmani kunstikäsitlused oleksid need mis nad on, kui nende kirjutamise peaprintsiip oleks mõõdetavus? Aga selle võib vist jällegi retooriliseks küsimuseks lugeda.

Kasutaja avatar
Gustafson
Postitusi: 131
Liitunud: 10 Sept 2006 00:16
Asukoht: Tallinn

Re: Paar arvustust Porschede kohta

Postitus Postitas Gustafson » 06 Jaan 2009 16:04

Kes Clarksoni suust Porsche kohta kiidusõnu kuulda tahab, siis vaadaku värskelt valminud saadet Clarcson Thriller. Kus seda hankida saab kahjuks ei oska öelda.
Selles filmis testib ta 997 turbot - sõidab sellega bahnil 200m/h ja 944 turbost on ka juttu.
944 S2 1989

Vasta